06 d’abr 2020

Anar al contingut

Camí de la Caja Mágica

Els favorits sense els seus millors jugadors es classifiquen per a la fase final de la Copa Davis

Àustria, Alemanya, Itàlia, Austràlia i els Estats Units aconsegueixen classificar-se mentre cauen l'Argentina, Bèlgica i el Japó

El Periódico

AME2081. BOGOTÁ (COLOMBIA), 07/03/2020.- El equipo de Colombia para la Copa Davis celebra la clasificación a las finales este sábado, en el Palacio de los Deportes en Bogotá (Colombia). Galán, de 23 años, dio este sábado a Colombia la clasificación a las finales de la Copa Davis al vencer por 6-3 y 6-4 a Juan Ignacio Londero, con lo que selló el triunfo 3-1 del equipo, que así viajará por segundo año consecutivo a Madrid. EFE/Mauricio Dueñas Castañeda

AME2081. BOGOTÁ (COLOMBIA), 07/03/2020.- El equipo de Colombia para la Copa Davis celebra la clasificación a las finales este sábado, en el Palacio de los Deportes en Bogotá (Colombia). Galán, de 23 años, dio este sábado a Colombia la clasificación a las finales de la Copa Davis al vencer por 6-3 y 6-4 a Juan Ignacio Londero, con lo que selló el triunfo 3-1 del equipo, que así viajará por segundo año consecutivo a Madrid. EFE/Mauricio Dueñas Castañeda / MAURICIO DUEÑAS CASTAÑEDA (EFE)

Àustria sense Dominic Thiem (número 3 mundial), Alemanya sense Alexander Zverev (7), Itàlia sense Matteo Berrettini (8), Austràlia sense Alex de Miñaur (26) i Nick Kyrgios (39) i els Estats Units sense John Isner (21) al seu equip seran a la fase final de la Copa Davis que es disputarà a Madrid del 23 al 29 de novembre que ve. 

L’absència dels seus millors tennistes sí que va passar factura a l’Argentina sense Diego Schwartzman (14) ; a Bèlgica sense David Goffin (10) i al Japó sense Kei Nishikori, lesionat, ja que els tres països estan eliminats. 

També van aconseguir classificar-se en les 12 eliminatòries disputades aquest cap de setmana Croàcia, que va poder comptar amb Marin Cilic al seu equip, Eslovàquia, Hongria, el Kazakhstan, Suècia, Colòmbia i l’Equador.

Els 12 equips classificats aquest cap de setmana s’uniran a la Caja Mágica de Madrid als sis països directament classificats sense jugar la fase prèvia. Espanya, com a campió del 2019; el Canadà, com a finalista; la Gran Bretanya i Rússia, com a semifinalistes, i Sèrbia i França, com a convidats.

Els resultats de les eliminatòries

CROÀCIA 3 – ÍNDIA 1 (Dom Sportova, Zagreb)

Borna Gojo (CRO) guanya Prajnesh Gunneswaran (ÍND), per 3-6, 6-4 i 6-2

Marin Cilic (CRO) guanya Ramkumar Ramanathan (ÍND), per 7-6 (8) i 7-6 (8)

Rohan Bopanna/Leander Paes (ÍND) guanyen Mate Pavic/Franko Skugor (CRO), per 6-3, 7-6 (9) i 7-5

Marin Cilic (CRO) guanya Sumit Nagal (ÍND), per 6-0 i 6-1

HONGRIA 3 – BÈLGICA 2 (Fontx Nal Debrecen, Hongria)

Ruben Bemelmans (BÈL) guanya Attila Balazs (HON), per 5-7, 7-6 (4) i 6-4

Marton Fucsovics (HON) guanya Kimmer Coppejans (BÈL), per 6-2, 5-7 i 6-4

Sander Gille/Joran Vliegen (BÈL) guanyen Attila Balazs/Marton Fucsovics (HON), per 3-6, 6-1 i 6-4

Attila Balazs (HON) guanya Kimmer Coppejans (BÈL), per 6-3 i 6-0

Marton Fucsovics (HON) guanya Ruben Bemelmans (BÈL), per 6-7 (7), 6-4 i 6-2

COLÒMBIA 3 – ARGENTINA 1 (Palau d’Esports de Bogotà, Colòmbia)

Daniel Elahi Galán (COL) guanya Leonardo Mayer (ARG), per 6-1 i 6-4

Juan Ignacio Londero (ARG) guanya Santiago Giraldo (COL), per 6-7 (6), 6-3 i 6-2

Juan Sebastián Cabal/Robert Farah (COL) guanyen Máximo González/Horacio Zeballos (ARG), per 6-3, 6-7 (3) i 7-5

Daniel Elahi Galán (COL) guanya Juan Ignacio Londero (ARG), per 6-3 i 6-4

ESTATS UNITS 4 – UZBEKISTAN 0 (Neal S. Blaisdell Center, Honolulu)

Reilly Opelka (EUA) guanya Denis Istomin (UZB), per 6-2 i 7-5

Taylor Fritz (EUA) guanya Sanjar Fayziev (UZB), per 6-1 i 6-2

Bob Bryan/Mike Bryan (EUA) – Sanjar Fayziev/Denis Istomin (UZB), per 6-3 i 6-4

Tommy Paul (EUA) – Denis Istomin (UZB), 6-3 i 6-0.

AUSTRÀLIA 3 – BRASIL 1 (Memorial Drive Tennis Club, Adelaide)

Jordan Thompson (AUS) guanya Thiago Monteiro (BRA), per 6-4 i 6-4

John Millman (AUS) guanya Thiego Seyboth Wild (BRA), per 4-6, 7-6 (0) i 6-2

Felipe Meligen Rodrigues/Marcelo Demoliner (BRA) guanyen James Duckworth/John Peers (AUS), per 5-7, 7-5 i 7-6 (6)

John Millman (AUS) guanya Thiago Monteiro (BRA), per 6-7 (8), 7-6 (3) i 7-6 (3)

ITÀLIA 4 – COREA DEL SUD 0 (Circolo Tennis Cagliari, Càller, Itàlia)

Fabio Fognini (ITÀ) guanya Lee Duckhee (COR), per 6-0 i 6-3

Gianluca Mager (ITÀ) guanya Nam Ji Sung (COR), per 6-3 i 7-5

Simone Bolelli/Fabio Fognini (ITÀ) guanyen Nam Ji Sung/Song Min Kyu (COR), per 6-3 i 6-1

Stefano Travaglia (ITÀ) guanya Yunseong Chung (COR), per 6-0 i 6-1

ALEMANYA 4 – BIELORÚSSIA 1 (Castello Düsseldorf, Düsseldorf, Alemanya)

Jan lennard Struff (ALE) guanya Ilia Ivaixka (BIE), per 6-4 i 6-4

Egar Gerasimov (BIE) guanya Phillip Kohlschreiber (ALE), per 4-6, 7-5 i 7-6 (3)

Kevin Krawietz/Andreas Mies (ALE) guanyen Ilia Ivaixka/Andrei Vasilievski (BIE), per 6-4 i 7-6 (5)

Jan Lennard Struff (ALE) guanya Egor Gerasimov (BIE), per 6-3 i 6-2

Dominik Koepper (ALE) guanya Daniil Osapenkov (BIE), per 6-2 i 6-2

KAZAKHSTAN 3 – HOLANDA 1 (National Tennis Center, Nursultan, Kazakhstan)

Robin Haase (HOL) guanya Mijail Kukuixkin (KAZ), per 6-4, 6-7 (2) i 6-3

Alexander Bublik (KAZ) guanya Tallon Griekspoor (HOL), per 7-6 (4) i 7-6 (4)

Andrey Golubev/Aleksandr Nedovyesov (KAZ) guanyen Robin Haase/Jean Julien Rojer (HOL), per 6-3 i 6-3

Aleksanr Bublik (KAZ) guanya Robin Haase (HOL), per 7-6 (4) i 6-1

ESLOVÀQUIA 1 – REPÚBLICA TXECA 3 (AXA Arena NTC, Bratislava)

Jiri Vesely (RTX) guanya Jozef Kovalik (ESQ), per 6-3 i 7-5

Lukas Rosol (RTX) guanya Andrej Martin (ESQ), per 6-4 i 6-4

Filip Polasek/Igor Zelenay (ESQ) – Jonas Forejtek/Zdenek Kolar (RTX)

Jiri Vesely (RTX) guanya Andrej Martin (ESQ), per 4-6, 7-5 i 7-5

-– ÀUSTRIA 3 – URUGUAI 1 (Steiermarkhalle Schwarzlsee, Graz)

Dennis Novak (ÀUS) guanya Martín Cuevas (URU), per 6-2 i 6-4

Pablo Cuevas (URU) guanya Jurij Rodionov (ÀUS), per 6-7 (7), 6-3 i 7-6 (5)

Oliver Marach/Jurgen Melzer (ÀUS) guanyen Ariel Behar/Pablo Cuevas (URU), per 4-6, 6-3 i 7-5

Dennis Novak (ÀUS) guanya Pablo Cuevas (URU), per 2-6, 6-3 i 6-4

JAPÓ 0 – EQUADOR 3 (Bourbon Beans Dome, Miki)

Emilio Gómez (EQU) guanya Go Soeda (JAP), per 7-5 i 7-6 (3)

Roberto Quiroz (EQU) guanya Nasutaka Uchiyama (JAP), per 7-6 (4), 2-6 i 7-6 (8)

Gonzalo Escobar/Diego Hidaldo (EQU) guanyen Ben McLachlan/Yasutaka Uchiyama (JAP), per 7-6 (3) i 6-3

SUÈCIA 3 – XILE 1 (The Royal Tennis Hall, Estocolm)

Mikael Ymer (XIL) guanya Marcelo Tomás Barrios (CHI), per 6-2 i 6-3

Allunyant Tabilo (XIL) guanya Elias Ymer (SUÈ), per 6-4 i 6-3

Markus Eriksson/Robert Lindstedt (SUÈ) guanyen Marcelo Tomás Barrios/Alejandro Tabilo (XIL), per 6-4 i 6-4

Mikael Ymer (SUÈ) guanya Alejandro Tabilo (XIL), per 3-6, 7-5 i 6-3.

Temes: Copa Davis