Copa del Món de futbol

Calendari del Mundial de Rússia 2018: dates de tots els partits

Aquests són els grups i els horaris de tots els partits de la Copa del Món

Calendari del Mundial de Rússia 2018: dates de tots els partits
4
Es llegeix en minuts

¿Fa setmanes que penseu en el Mundial de Rússia 2018? Aquí teniu el calendari amb tots els partits i els grups, perquè pugueu seguir la Copa del Món al detall.

Grups del Mundial 2018

  • Grup A: Rússia, Uruguai, Egipte i Aràbia Saudita
  • Grup B: Portugal, Espanya, Iran i Marroc
  • Grup C: França, Perú, Dinamarca i Austràlia
  • Grup D: Argentina, Croàcia, Islàndia i Nigèria
  • Grup E: Brasil, Suïssa, Costa Rica i Sèrbia
  • Grup F: Alemanya, Mèxic, Suècia i Corea del Sud
  • Grup G: Bèlgica, Anglaterra, Tunísia i Panamà
  • Grup H: Polònia, Colòmbia, Senegal i Japó

Calendari del Mundial de Rússia

El Mundial començarà el 14 de juny amb el partit inaugural, Rússia-Aràbia Saudita, que es disputarà a l’estadi Lujniki, de Moscou. La final se celebrarà al mateix escenari el 15 de juliol. 

Aquestes són les seus i els horaris (en hora GMT) de tots els partits. Espanya disputarà els tres partits del seu grup a les vuit del vespre, hora peninsular, ja que totes les ciutats en què jugarà els enfrontaments d’aquesta primera fase estan en GMT+2. 

Calendari de la primera fase

Dijous 14 de juny

15.00 h Rússia - Aràbia Saudita a Lujniki Stadium Moscou

Divendres 15 de juny

12.00 h Egipte - Uruguai (A). Iekaterinburg Arena

15.00 h Marroc - Iran (B). Zenit Arena Sant Petersburg

18.00 h Portugal - Espanya (B). Fisht Stadium Sotxi

Dissabte 16 juny

10.00 h França - Austràlia (C). Kazan Arena

13.00 h Argentina - Islàndia (D). Spartak Stadium Moscou

16.00 h Perú - Dinamarca (C). Mordòvia Arena Saransk

19.00 h Croàcia - Nigèria (D). Kaliningrad Stadium

Diumenge 17 juny

12.00 h Costa Rica - Sèrbia (E). Samara Arena

15.00 h Alemanya - Mèxic (F). Lujniki Stadium Moscou

18.00 h Brasil - Suïssa (E). Rostov Arena

Dilluns 18 juny

12.00 h Suècia - Coreja Sud (F). Nijni Nóvgorod Stadium

15.00 h Bèlgica - Panamà (G). Fisht Stadium Sotxi

18.00 h Tunísia - Anglaterra (G). Volgograd Arena

Dimarts 19 juny

12.00 h Polònia - Senegal (H). Spartak Stadium Moscou

15.00 Colòmbia - Japó (H). Mordòvia Arena Saransk

18.00 h Rússia - Egipte (A). Zenit Arena Sant Petersburg

Dimecres 20 juny

12.00 h Portugal - Marroc (B). Lujniki Stadium

15.00 h Uruguai - Aràbia Saudita (A) Rostov Arena

18.00 h Iran - Espanya (B). Kazan Arena

Dijous 21 juny

12.00 h França - Perú (C). Iekaterinburg Arena

15.00 h Dinamarca - Austràlia (C). Samara Arena

18.00 h Argentina - Croàcia (D). Nijni Nóvgorod Stadium

Divendres 22 juny

12.00 h Brasil - Costa Rica (E). Zenit Arena Sant Petersburg

15.00 h Nigèria - Islàndia (D). Volgograd Arena

18.00 h Sèrbia - Suïssa (E). Kaliningrad Stadium

Dissabte 23 juny

12.00 h Bèlgica - Tunísia (G). Spartak Stadium Moscou

15.00 h Alemanya - Suècia (F). Fisht Stadium Sotxi

18.00 h Corea del Sud - Mèxic (F). Rostov Arena

Diumenge 24 juny

12.00 h Anglaterra - Panamà (G). Nijni Nóvgorod Stadium

15.00 h Japó - Senegal (H). Iekaterinburg Arena

18.00 h Polònia - Colòmbia (H). Kazan Arena

Dilluns 25 juny

12.00 h Aràbia Saudita - Egipte (A). Volgograd Arena

14.00 h Uruguai - Rússia (A). Samara Arena

18.00 h Espanya - Marroc (B). Kaliningrad Stadium

18.00 h Iran - Portugal (B). Mordòvia Arena Saransk

Dimarts 26 juny

14.00 h Dinamarca - França (C). Lujniki Stadium Moscou

14.00 h Austràlia - Perú (C). Fisht Stadium Sotxi

18.00 h Islàndia - Croàcia (D). Rostov Arena

18.00 h Nigèria - Argentina (D). Zenit Arena Sant Petersburg

Dimecres 27 juny

14.00 h Corea del Sud - Alemanya (F). Kazan Arena

14.00 h Mèxic - Suècia (F). Iekaterinburg Arena

18.00 h Sèrbia - Brasil (E). Spartak Stadium Moscou

18.00 h Suïssa - Costa Rica (E). Nijni Nóvgorod Stadium

Dijous 28 juny

14.00 h Senegal - Colòmbia (H). Samara Arena

14.00 h Japó - Polònia (H). Volgograd Arena

18.00 h Anglaterra - Bèlgica (G). Kaliningrad Stadium

18.00 h Panamà - Tunísia (G). Mordòvia Arena Saransk

Calendari de vuitens de final

Aquests són els encreuaments que preveu el quadre del Mundial de Rússia 2018. El número correspon a la posició en què es classifica una determinada selecció, i la lletra, el grup a què pertanyia. El número entre parèntesis correspon a l’eliminatòria que disputen, que després identificarà el guanyador i servirà per als aparellaments de quarts.

Dissabte 30 juny

14.00 h 1r del grup C - 2n del grup D (50) Kazan Arena

18.00 h 1r A - 2n B (49) Fisht Stadium Sotxi

Diumenge 1 juliol

14.00 h 1r B - 2n A (51) Lujniki Moscou

18.00 h 1r D - 2n C (52) Nijni Nóvgorod Stadium

Dilluns 2 juliol

14.00 h 1r E - 2n F (53) Samara Arena

18.00 h 1r G - 2n H (54) Rostov Arena

Dimarts 3 juliol

14.00 h 1r F - 2n E (55) Zenit Arena Sant Petersburg

18.00 h 1r H - 2n G (56) Spartak Stadium Moscou

Calendari de quarts de final

Divendres 6 juliol

14.00 h Guanyador 49 - Guanyador 50 (57) Nijni Nóvgorod Stadium

18.00 h Guanyador 53 - Guanyador 54 (58) Kazan Arena

Dissabte 7 juliol

14.00 h Guanyador 55 - Guanyador 56 (60) Samara Arena

18.00 h Guanyador 51 - Guanyador 52 (59) Fisht Stadium Sotxi

Calendari de semifinals

Dimarts 10 juliol

18.00 h Guanyador 57 - Guanyador 58 (61) Zenit Arena Sant Petersburg

Dimecres 11 juliol

18.00 h Guanyador 59 - Guanyador 60 (62) Lujniki Stadium Moscou

Tercer i quart lloc

Dissabte 14 juliol

14.00 h Perdedor 61 - Perdedor 62 Zenit Arena Sant Petersburg

Final

Notícies relacionades

Diumenge 15 juliol

15.00 h Guanyador 61 - Guanyador 62 Lujniki Stadium Moscou