Jocs Paralímpics
Inspirador discurs de Teresa Perales als premis Princesa d’Astúries
22/10/2021 - 20:27 CEST 0 Comentaris
Oksana Masters, de la tragèdia de Txernòbil al podi olímpic
31/08/2021 - 11:15 CEST 0 Comentaris
L’increïble repte d’Astrid Fina
Sergi López-Egea 26/02/2021 - 09:00 CET 0 Comentaris
El 2009 va ser arrossegada per un cotxe quan tornava de veure un partit del Barça i poc després va haver de prendre la difícil decisió i autoritzar que li amputessin el peu dret.
Un documental, de la mà de Marc Galver, s’estrena aquest divendres on s’explica la vida de l’esportista des de l’accident fins que aconsegueix una medalla en els Jocs Paralímpics del 2018 en ‘snowboard’.
Els Paralímpics de Tokio els 2020 segueixen endavant
06/03/2020 - 19:41 CET 0 Comentaris
Córrer i xutar embarassada
Noelia Román 16/02/2020 - 21:00 CET 0 Comentaris
Sergio Garrote aconsegueix el premi al millor ciclista català del 2019
20/01/2020 - 12:46 CET 0 Comentaris
Sergio Garrote, el campió ciclista que pedala amb les mans
Sergi López-Egea 06/12/2019 - 18:01 CET 0 Comentaris
L'atleta paralímpica Marieke Vervoot mor després de recórrer a l'eutanàsia
23/10/2019 - 11:31 CEST 0 Comentaris
El viladecanenc Sergio Garrote guanya la Copa del Món de ciclisme adaptat
12/08/2019 - 16:03 CEST 0 Comentaris
Óscar Salguero, l'orgull paralímpic de Sabadell
15/07/2019 - 20:07 CEST 0 Comentaris
El salt del paralímpic Markus Rehm que hagués sigut or en els Jocs Olímpics de Rio
27/08/2018 - 15:55 CEST 0 Comentaris
Núria Marquès: "La meva mare em va ficar a l'aigua amb nou mesos"
31/07/2018 - 13:44 CEST 0 Comentaris
Nedant a contracorrent: així són els Miguel Luque del futur
22/04/2018 - 15:15 CEST 0 Comentaris
Astrid Fina, bronze als Paralímpics de Pyeongchang
12/03/2018 - 13:37 CET 0 Comentaris
Guillermo Fernández: "El meu pare em va dir: 'Hem d'apagar els teus ulls'"
21/01/2018 - 17:45 CET 0 Comentaris
Una campiona paralímpica demana l'eutanàsia: "Ja no vull patir més"
01/01/2018 - 17:04 CET 0 Comentaris
La lliçó de Juanjo Méndez
Sergi López-Egea 24/11/2017 - 14:44 CET 0 Comentaris
Barcelona dona la mà als altres Jocs
20/07/2017 - 08:00 CEST 0 Comentaris
La ciutat va dignificar els Paralímpics dedicant-li idèntic equip organitzatiu i el mateix esforç
Barcelona commemorarà el 25è aniversari dels Jocs del 92 amb una festa ciutadana
04/07/2017 - 13:02 CEST 0 Comentaris
Mor un cliclista iranià després d'una caiguda als Jocs Paralímpics de Rio
17/09/2016 - 23:16 CEST 0 Comentaris
Herois olímpics
16/09/2016 - 10:34 CEST 0 Comentaris
Ignacio Avila: 'La vivència d'uns Jocs Paralímpics és increïble'
11/09/2016 - 20:03 CEST 0 Comentaris
Google s'apunta a la celebració dels Jocs Paralímpics 2016
07/09/2016 - 08:46 CEST 0 Comentaris
Un Rio arruïnat s'enfronta al repte dels Jocs Paralímpics
06/09/2016 - 19:03 CEST 0 Comentaris
Rússia es queda sense Jocs Paralímpics pel dopatge d'Estat
07/08/2016 - 17:55 CEST 0 Comentaris
- 23:08h Els petrodòlars redibuixen el mapa internacional de l’art
- 18:39h Guerra Ucraina-Russia, en directe, ultima hora | Ucraina rep els primers 3.200 milions deuros del prestec europeu, anuncia Von der Leyen
- 16:45h Gavi (22 anys): «La meva mare ja ni tan sols veu els partits, la veritat és que s’espanta molt. Sempre abans d’anar al partit em diu: «Ves amb compte, no et fiquis en cap baralla»
- 16:02h Més ansietat i menys benestar: l’impacte de les xarxes socials en els adolescents
- 16:02h Flick designa Raphinha com a primer capità del Barça perquè parli al Gamper
- Al minut Guerra Ucraina-Russia, en directe, ultima hora | Ucraina rep els primers 3.200 milions deuros del prestec europeu, anuncia Von der Leyen
- Mesures de prevenció El Govern nega el «col·lapse sanitari» a Ceuta i fixa com a prioritat garantir condicions de salubritat als migrants
- Crisi fronterera El Marroc intercepta 148 migrants a prop de Ceuta i deté 61 persones per incitació a l’entrada il·legal
- Crisi migratòria El Govern corregeix la ministra de Sanitat i reforça l’atenció als migrants en col·laboració amb Ceuta
- Activitat parlamentària Albares planta el Senat per la crisi de Ceuta i el PP estudia mesures davant les absències dels ministres